Bavaria 33sportHTVolgende maand lanceert Bavaria zijn Bavaria 33sport en de Bavaria 33sportHT (hardtop).
Deze twee nieuwe motorjachten vervangen de 32s en 32sHT.
Uiterlijk verschillen de 33s/HT, buiten een voetje meer, niet zozeer met de 32s/HT. Het is binnenin dat er werk gemaakt is van een totaal nieuw interieur en nieuwe cockpit layout.
Benedendeks vindt men naast het voorschip waarin zich een aparte cabine bevindt die met een gordijn wordt afgesloten, ook nog een ruim salon met daarin verwerkt een volledig uitgeruste keuken met ingebouwde microgolfoven.
Ook het sanitair gedeelte heeft op de nieuwe Bavaria 33s/HT extra aandacht gekregen en is aanzienlijk ruimer dan bij de voorganger.
Net zoals op de Bavaria 32s/HT hebben de ontwerpers in de achtercabine de twee aparte bedden behouden. Deze kunnen echter makkelijk tot één groot bed worden omgebouwd.
Bavaria 33sportIn de cockpit is aan de genieters gedacht. Naast een grote U-vormige ruime zitbank is er ook ruim plaats om te genieten van de zon.
Verder nog een bar met wasbakje en voor wie het hoofd koel en zijn drankjes fris wil houden, kan optioneel een koelkast geïnstalleerd worden.
Ook naast de stuurmanszit is er nog een extra zitbank voorzien voor wie de schipper van dienst gezelschap wil houden.
Op de 10,40 meter lange en 3,45 meter brede Bavaria 33sport en 33sportHT is plaats om 8 personen mee te nemen. Er kunnen er echter maar 4 blijven slapen.
De Bavaria 5,8 ton wegende 33s/HT steekt zo’n 3,20 meter boven de waterlijn uit en heeft een diepgang van ongeveer 88 cm.
Er kan 560 liter fuel getankt worden om hiermee de 2x Volvo-Penta 4,3 GXI DPS-Duoprop. (incl. prop.) van 168 kW / 225 pk benzine motoren aan te drijven.
Of de nog krachtigere 2x Volvo-Penta 5,7 GXI DPS-Duoprop. (incl. prop.) van 239kW/ 320 pk.
Voor de dieseladepten kan de Bavaria 33s/HT uitgerust worden met 2x Volvo-Penta D3-190 Duoprop. (incl. prop.) van 134 kW / 182 pk.
De Bavaria 33sport wordt begin april verwacht.
De Bavaria 33sportHT volgt midden april.